menu w restauracji
Porady

Jak zaplanować menu w restauracji?

0 komentarzy

Odpowiednio dobrane menu to jeden z czynników, który wpływa na sukces restauracji. Choć ważny jest też wystrój lokalu i uprzejma obsługa, to jednak wyróżniające się menu oraz wybitny smak przygotowanych potraw mają decydujący wpływ na opinię gości. Dlatego ważne jest to, żebyś stworzył menu, które trafi w gusta odbiorców, dopasuje się do aktualnych trendów i wyróżni się na tle konkurencyjnych lokali. Sprawdź, jak zaplanować menu w restauracji, które spodoba się gościom.

Określ rodzaj serwowanej kuchni

Podczas ustalania menu zacznij od samych podstaw, czyli od koncepcji swojej restauracji. Zastanów się, jakie dania chcesz serwować – tradycyjne, regionalne, nowoczesne, a może fusion. Zastanów się także nad charakterem potraw, czy mają to być dania mięsne, czy może bezmięsne, wegańskie bądź bezglutenowe.

Zoptymalizuj kartę

Tworzenie menu do restauracji to wcale nie taka prosta sprawa. Ważne jest nie tylko zaproponowanie gościom smacznych i różnorodnych potraw. Kluczowe znaczenie ma też stworzenie takiej karty, która pozwala na maksymalne wykorzystanie zapasów. Dzięki temu ograniczysz marnowanie żywności i wydatki.

Naucz się zaplanować menu z szkoleniami HoReCa. Pomoże Ci to zoptymalizować kartę. Szczególnie na samym początku prowadzenia restauracji może to być nie lada wyzwaniem. Dlatego dobrym rozwiązaniem są szkolenia HoReCa, dzięki którym dowiesz się, jak tworzyć menu w taki sposób, aby skutecznie zarządzać zasobami

Weź pod uwagę sezonowość produktów

Dbaj o to, żeby potrawy w Twoim menu były dostosowane do pory roku. Dzięki temu skutecznie urozmaicisz kartę, a do tego wykorzystasz produkty, które w obecnej chwili są łatwo dostępne i mają korzystną cenę. To świetny sposób na to, żeby korzystać jedynie ze świeżych produktów. Pozwoli Ci to także na obniżenie kosztów za zakupy.

Chcesz korzystać w swojej restauracji z lokalnych produktów? Koniecznie poinformuj o tym klientów, bo to świetny sposób na zachęcenie do regularnego odwiedzania Twojego lokalu. Jednocześnie dodaje to autentyczności lokalowi, co jest obecnie nie tylko modne, ale wręcz pożądane.

Analizuj zachowania gości

Pamiętaj, że menu tworzysz przede wszystkim dla gości i to oni mają być zadowoleni z dań, które serwujesz. Dlatego stopniowo wprowadzaj nowe dania – najlepiej, jeśli stworzysz stałą listę potraw i kilka sezonowych. Nagła zmiana wszystkich pozycji mogłaby odnieść odwrotny skutek od zamierzonego, a tym samym goście mogliby się zniechęcić i przestać odwiedzać Twój lokal. Jak zatem warto zaplanować menu w restauracji? Systematycznie wprowadzaj zmiany na podstawie analizy zachowań gości. Sprawdzaj, które dania cieszą się największą popularnością, a które generują największe koszty lub wymagają najwięcej czasu na przygotowanie.

Systematycznie wykonuj takie analizy, bo zachowania konsumentów stale się zmieniają i podlegają trendom. Dlatego reaguj na zmieniające się preferencje gości i weź pod uwagę prognozy dla branży HoReCa. Dzięki temu wyprzedzisz konkurencję, wprowadzisz do karty modne dania lub napoje i w odpowiednim momencie dokonasz kolejnych zmian.

Herbata Turecka: Odkryj Sekrety Wschodniego Rytuału Parzeni

Herbata Turecka: Odkryj Sekrety Wschodniego Rytuału Parzeni

Porady
Herbata turecka, znana ze swojego intensywnego aromatu i głębokiego smaku, jest nie tylko napojem, ale także ważnym elementem kultury tureckiej....
Czytaj dalej
Gofry z ciecierzycy

Gofry z ciecierzycy

na słono Porady przepis wegańskie
Czy wiesz, dlaczego olej rzepakowy jest nieodłącznym elementem roślinnych diet? Pozwól, że przedstawię Ci kilka kluczowych powodów, dla których warto...
Czytaj dalej
Przepis na dobre pozycjonowanie, czyli jak promować portal o gotowaniu

Przepis na dobre pozycjonowanie, czyli jak promować portal o gotowaniu

Porady
Aby portal o gotowaniu przyciągnął rzesze smakoszy, niezbędna jest wysoka widoczność w sieci. Dobre pozycjonowanie to fundament, który pozwala dotrzeć...
Czytaj dalej
Uwielbiam oglądać zdjęcia moich przepisów w Waszym wykonaniu, więc wysyłajcie mi je na [email protected], facebook'a. Część tych zdjęć można zobaczyć tutaj.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*