bezglutenowe, na słono, placki i kotleciki, przepis, śniadania, wegetariańskie

zielony omlet mocy z brokułem, szpinakiem i kolendrą

0 komentarzy

Jak się macie? Jak dajecie radę? Ja mam dni lepsze i gorszę, gdybym wiedziała, że to się za chwilę skończy, na pewno byłoby prościej. Co tu robić, jak nie można pojechać na wycieczkę, nie można usiąść nad morzem, nie można iść się pobawić się do parku. Ja odstresowuję się w kuchni i ciągle jem. Jedzenie zawsze było wysoko na liście moich priorytetów, ale teraz urosło do rangi wydarzenia świętego. Niestety nie zawsze dokonuję zdrowych wyborów, więc ostatnio postanowiłam się poprawić i wykorzystać ten czas, żeby jeść jak najlepiej i najzdrowiej, jak dana sytuacja na to pozwala. Oczywiście nie odmawiam sobie ciast czekoladowych z lodami. I tak wczoraj na śniadanie był omlet z brokułem, szpinakiem i kolendrą, bo zielony to kolor nadziei.

Trochę jest z nim roboty, ale można go przyrządzić wtedy, kiedy akurat zostanie nam ugotowany brokuł. Szpinak wystarczy przelać wrzątkiem, potem zmielić, podobnie jak brokuła. Ser zetrzeć. Kolendrę pokroić. Ale jak się dobrze zorganizujemy, pójdzie w miarę szybko.

przejdź prosto do przepisu

Z góry ładnie się przyrumienił za sprawą sera, ale w środku pozostaje zielony. Jeśli dzieci nie będą chciały jeść, powiedzcie im, że to omlet Szreka. Może pomoże.

Składniki (na 2-3 osoby):

5 jajek

kawałek sera np. cheddar (ok. 60g)

kawałek brokuła (1/2 niedużej główki)

2 duże garści szpinaku

duża garść pokrojonej kolendry

sól, pieprz do smaku

Sposób:

Brokuła ugotować (np. na parze) ok. 10 minut i przelać zimną wodą. Zmielić malakserem albo rozgnieść widelcem, praską do ziemniaków.

Szpinak przelać wrzątkiem, a następnie bardzo zimną wodą, żeby zachował kolor zielony. Również zmielić.

Jajka roztrzepać, dodać starty ser, warzywa, drobno pokrojoną kolendrę. Wszystko wymieszać, doprawić solą i pieprzem.

Rozgrzać grubą, nieprzywierającą patelnię. Dodać masła (z łyżkę) i wlać jajka. Piec kilka minut pod przykryciem. Gdy dół będzie ładnie przyrumieniony, odwrócić za pomocą pokrywki na drugą stronę. Omlet na tym etapie  jest już prawie gotowy, ma się tylko ściąć do końca, czyli po chwili ściągamy z ognia. Kroimy, posypujemy serem czy kolendrą. Można podać do niego jogurt.

[wpspw_recent_post grid="3" show_author="false" read_more_text="Czytaj dalej" limit="3"]
Uwielbiam oglądać zdjęcia moich przepisów w Waszym wykonaniu, więc wysyłajcie mi je na [email protected], facebook'a. Część tych zdjęć można zobaczyć tutaj.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

[wpspw_recent_post grid=”3″ show_author=”false” read_more_text=”Czytaj dalej” limit=”3″]